bilinmeyen numaralar

Arayan Numaranın Sahibini Öğrenme

Arayan numaraların kim olduğu oldukça kafa kurcalayan bir konu olmaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar arayan numaraların kime ait olduğunu öğrenmek mümkün olmazken günümüzde çeşitli uygulamalar sayesinde numaradan isim bulma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.  Çeşitli internet uygulamaları sayesinde internet üzerinden ve çeşitli operatörlerin servisleri üzerinden bilinmeyen numaraların sahiplerinin kim olduğu kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

İnternet uygulaması şeklinde bulunan servislerin kullanımı, arama motoruna sorgulanmak istenen numara girilmesi şeklinde olmakta.  Çeşitli ücretlendirmelere tabii tutulan bu servisi kullanımı oldukça pratik olmaktadır. Ayrıca kimliği öğrenilmek istenen numaranın kayıtlı olduğu operatörlerin servisleri üzerinden numaranın sahibinin kim olduğu bilgisine de erişilebilmekte. Eğer avea operatörüne kayıtlıysa 11860’a numara başında sıfır olmadan kısa mesajla gönderilerek öğrenilebilmekte. Eğer kime ait olduğu öğrenilmek istenen numara Vodafone operatörüne kayıtlıysa, kim yazıp boşluk bırakıp numara başında sıfır olmadan yazılarak SMS gönderilmek suretiyle numaranın kime ait olduğu öğrenilebilmekte. Son olarak numara, Türkcell operatörüne kayıtlıysa kime ait olduğu öğrenilmek istenen numara başına sıfır yazılmadan 10 haneli olarak 2222’ye kısa mesaj olarak gönderilmeli. Bu işlemler gerçekleştirilerek hem internet üzerinden hem de kısa mesaj yoluyla arayan numaranın kime ait olduğu öğrenilebilmekte.

Uygulamalar, oldukça pratik ve kolay bir biçimde arayan numaranın sahibinin isim ve soy ismine ulaşımı sağlamakta. Böylelikle arayan numaranın kime ait olduğu konusundaki merak giderilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde cep telefonu aboneleri, e-devlet ve İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Arayan Numaranın Sahibini Öğrenme, numaradan isim bulma


Diğer Başlıklar

İsimden No Sorgulamak Artık Çok Kolay

İsimle numara sorgulama akrabanız olan ama numarasını kaybettiğiniz birinin numarasına ulaşmak için başvurulan kolay bir yoldur. Bazen birinin ismini soy ismini çok iyi hatırlarız fakat bir türlü numarasına ulaşamayız. İşte bunun için yapılması gereken isimden numara sorgulama yoludur. Bilinmeyen numaralar canımızı sıkan, kim olduğunu çıkaramadığımız şahısların bizi rahatsız etmesi durumudur.

Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Gizli numaralar arayanın kim olduğunu bilemediğimiz çoğunlukla rahatsız edici nitelikteki çağrılardır. Açmaya çekindiğimiz, ne çıkacağını, kim olacağını tahmin edemediğimiz nitelikteki çağrılardır bunlar. Ancak gizli numaraları engelleyebilir ve arayan kişinin açık numara ile aramasını sağlayabiliriz. Peki bunu nasıl yapacağız? Sizlere önereceğimiz bir takım kodlar ile bu çok kolay. Telefonunuzdan kod tuşlayarak

Bilinmeyen Numaralar ve Sorgulama İşlemleri

Günümüz insanının, hayat ne kadar kolaylaşırsa kolaylaşsın, ne kadar hizmet sunulursa sunulsun, hep daha fazlasını istediği bilinmektedir. Son zamanlarda da vatandaş tarafından en çok rağbet edilen ve kullanıcısına çeşitli faydalar sağlayan hizmetlerin başında gelen, bilinmeyen numaralar sorgulama servisleri bulunmaktadır. Bu hizmetler bilinmeyen veya telefona gelen her türlü çağrıyı, hemen öğrenebilme

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız