bilinmeyen numaralar

Arayan Numaranın Sahibini Öğrenme

Arayan numaraların kim olduğu oldukça kafa kurcalayan bir konu olmaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar arayan numaraların kime ait olduğunu öğrenmek mümkün olmazken günümüzde çeşitli uygulamalar sayesinde numaradan isim bulma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.  Çeşitli internet uygulamaları sayesinde internet üzerinden ve çeşitli operatörlerin servisleri üzerinden bilinmeyen numaraların sahiplerinin kim olduğu kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

İnternet uygulaması şeklinde bulunan servislerin kullanımı, arama motoruna sorgulanmak istenen numara girilmesi şeklinde olmakta.  Çeşitli ücretlendirmelere tabii tutulan bu servisi kullanımı oldukça pratik olmaktadır. Ayrıca kimliği öğrenilmek istenen numaranın kayıtlı olduğu operatörlerin servisleri üzerinden numaranın sahibinin kim olduğu bilgisine de erişilebilmekte. Eğer avea operatörüne kayıtlıysa 11860’a numara başında sıfır olmadan kısa mesajla gönderilerek öğrenilebilmekte. Eğer kime ait olduğu öğrenilmek istenen numara Vodafone operatörüne kayıtlıysa, kim yazıp boşluk bırakıp numara başında sıfır olmadan yazılarak SMS gönderilmek suretiyle numaranın kime ait olduğu öğrenilebilmekte. Son olarak numara, Türkcell operatörüne kayıtlıysa kime ait olduğu öğrenilmek istenen numara başına sıfır yazılmadan 10 haneli olarak 2222’ye kısa mesaj olarak gönderilmeli. Bu işlemler gerçekleştirilerek hem internet üzerinden hem de kısa mesaj yoluyla arayan numaranın kime ait olduğu öğrenilebilmekte.

Uygulamalar, oldukça pratik ve kolay bir biçimde arayan numaranın sahibinin isim ve soy ismine ulaşımı sağlamakta. Böylelikle arayan numaranın kime ait olduğu konusundaki merak giderilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde cep telefonu aboneleri, e-devlet ve İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Arayan Numaranın Sahibini Öğrenme, numaradan isim bulma


Diğer Başlıklar

GSM Numaralarına İlişkin Numara Kime Ait

Hem sabit hem GSM numaralarına ilişkin numaranın kime ait olduğunu öğrenme için 118 70 i arayarak bu servis aracılığı ile Cep numarası sorgulama ya da sabit telefonların sorgulanması ile telefonunuza gelen çağrıların kimin telefonu olduğunu hemen öğrenebilirsiniz.118 70 bilinmeyen numaralar servisi ile sizi arayan tüm operatörlere ait kişilerin  numarasının kime ait

İsimden Numara Sorgulama Hizmeti

İsimden numara sorgulama hizmeti ile birlikte sizler için büyük bir kolaylık sağlamaya devam ediyoruz. Belki eski bir arkadaşınıza ulaşmak istediniz ve belki de ulaşmanız gereken önemli bir kişi var. Bu konuda kesinlikle 11870 servislerinden dilediğiniz zaman yararlanmanız mümkün. Bir çok kişi ulaşmak istediği numaraları bulabilmek adına oldukça fazla sıkıntı çekmektedir.

Bilinmeyen Numara Sorgulama

Bilmediğiniz numaralar tarafından aranıyor ya da mesaj mı alıyorsunuz? Bu numaraların kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Artık internetten sorgulama yaparak sizi arayan numaraların kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Bilinmeyen numaralar sorgulama yaparak bilmediğiniz numaranın kime ait olduğunu internetten daha rahat bir şekil de öğrenebilirsiniz. Artık sizi arayan numaraları tanımıyorsanız kolayca

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız