bilinmeyen numaralar

Beni Arayan Kim?

Günlük yaşantımızda telefon doğamızın iletişimde ki olmazsa olmazı, hayatı bir bütün olarak görecek olursak bir bütünün dâhili parçası haline gelmiş iletişim araçlarının başında gelmektedir. İletişimin olmadığı bir dünya düşünülemeyeceği gibi teknolojinin iletişimde insanlara sunduğu dâhiyane iletişim kanallarını kullanmadan da yaşamak artık düşünülemez durumdadır. Telefon önceleri sadece konuşmak ya da mesaj atmak, ileti göndermek gibi bazı işlemler sağlarken günümüzde iş makinesi olarak bile kullanılabilmektedir. Her ne kadar telefon teknolojisi fidanken ağaç gibi gelişmiş olsa da GSM operatörlerinin detaylarını kendi bünyesinde sakladığı bazı gizlilikler telefonların çözemeyeceği boyuttadır. Mesela önceleri rehberinizde sizin kaydetmediğiniz, tanımadığınız bir numara sizi aradığında kime ait olduğunu öğrenmek imkânsız denilebilirdi. Günümüzde bilinmeyen iletişim numaralarını operatör servislerini kullanarak numara kime ait öğrenebilirsiniz.

Türkiye’nin GSM operatörlerini kullanarak, operatörlerin bilinmeyen numaralar servislerinden ya da bilinmeyen numaraları yine GSM operatörlerinin verileri ile isim, numara vb. bazı bilgileri paylaşmanız durumunda size sorgulamak istediğiniz numarayı ya da ismi paylaşabilen ücretli özel servisler aracılığı ile aklınızda şüphe bırakan numara kime ait öğrenebilirsiniz. Bu servislerin amacı; insanlara gerek tanıdıklarını kolayca bulmalarını sağlamak, gerek kendilerine yakınlarının kolayca ulaşabilmesi için imkân sunmak gerekse bazı rahatsız edici şüphe uyandıran bazı durumları kısa bir zaman zarfında çözebilme imkânı sunmaktır. Tanımadığınız bir telefon hattının numarasını sorgulayabilmek cümlesini kurmak, akıl etmek bile düşünülemezken, günümüzde artık çeşitli kanallardan kolayca mümkün hale geldi.

Hayatı her geçen gün kolaylaştırmanın yollarını arayan ihtiyaç üreticileri, gereksinimleri analizlerini doğru bir şekilde gözlemleyerek yaşantımızdaki soru işaretlerine cevap verebilmektedir. Çoğu zaman basit bir konu da olsa arayanın kim olduğu bilinmeyen bir numara kime ait öğrenmek bile uzun süren çalışmaların olumlu meyvesidir.

Bir önceki yazımız olan Sabit Numara Nasıl Sorgulanır? başlıklı makalemizde arayan sabit numara kimin, Bilinmeyen numara ve bu sabit no kimin hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: beni arayan kim, GSM operatörleri, Numara Kime Ait


Diğer Başlıklar

Bilinmeyen Numaralar Servisleri

Bilmediğiniz numaraları öğrenmek için telefonunuzdan ya da internetten sorgulama yaparak bilgi alabilirsiniz. Sizi arayan ya da mesaj atan numaraların kime ait olduğunu bilinmeyen numaralar servisinden kolayca öğrenebilirsiniz. Sorgulama yapmak için öncelikle sizi arayan numarayı sistemde belirtilen yerde doğru ve eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekir. Ardından sorgulama yaparak detaylı olarak numaranın

Bilinmeyen Cep Numarası Sorgulamak

7 Gün 24 Saat hizmet veren 11870 bilinmeyen numaralar servisi uygulaması ile bilmediğiniz tüm numaralara ulaşabileceksiniz. Operatör fark sorunu yaşamadan bizleri arayarak numaradan isim sorgulama uygulamasını kullanabilir hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Çağrı merkezi çalışanlarımızla yapacağınız sesli yanıt sistemi görüşmeler sırasında onlara kime ait olduğunu bilmediğiniz numaranın bilgisini vererek isim bulma işleminizi kısa bir zamanda yapacaksınız. Artık

Bilinmeyen Numara Sorgulama Sistemleri

Bilinmeyen numaraları sorgulamak için ülkemizde birçok sistem hizmet sunmaktadır. Bunlarda yararlanarak, sizi arayan ya da ulaşmak istediğiniz numaralara ulaşabilirsiniz. İşlemler sadece birkaç dakika sürmektedir. Kurumlar sayesinde, aramak istediğiniz bilgilere birkaç dakika içinde ulaşmanız mümkün olur. Bilinmeyen numara sorgulama internet üzerinden ya da telefon hatları üzerinden kolayca yapılabilir. Tüm kurumların yani

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız