bilinmeyen numaralar

Bilinmeyen Numaraları Nasıl Öğrenebilirim

bilinmeyen-4Geçenlerde başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum. Günlük rutin iş ve ev arasında mekik dokuduğum hayatıma devam ederken. Telefonuma tanımadığım bir numaradan çağrı geldi. Doğal olarak çağrıyı cevapladım tabi ki. Bu bilinmeyen numara beni rahatsız edecek şeyler söylemeye başladı. O kadar rahatsız edici seviyede konuşuyordu ki, ne beni dinliyor ne de kendisi susuyordu. Bütün sinirlerimi alt üst vaziyete gelmişti durum. Karşı tarafa derdimi anlatamayınca telefonu yüzüne kapattım. Ama bu bilinmeyen numara beni aramaya devam etti. Ve bu durum gün içinde bir kaç kez daha tekrarladı. Arayan numara kim, beni arayan kim diye düşünürken işimi gücümü yapamaz olmuştum.

Beni arayan bilinmeyen numaranın kim olduğunu öğrenmek ve buna göre davranmak istiyordum. Ya onunla yüzleşecektim ve kimliğini yüzüne söyleyecek ve rahatlayacaktım. Ya da mahkemeye verecek, suç duyurusunda bulunacaktım. Ama ne olursa olsun intikamımı almalıydım ve günümü mahvetmesine izin vermemeliydim.

Bir şekilde mutlaka arayan numaranın kim olduğunu öğrenmeliydim. İnternetten biraz araştırma yaptım ve bilinmeyen numaraları, isimden numara, numaradan isim sorgulama yapılabilen servisler olduğunu öğrendim. Arıyorsunuz ve bu numara kime ait diye soruyorsunuz, onlar da size hattın sahibinin adını soyadını söylüyor. Bu kadar basitmiş. Tabi hemen telefonu elime aldım ve aradım. Bir iki dakika içinde aradığım servisteki müşteri temsilcileri bana numaranın sahibini söylediler. Bu inanılmaz mutluluk verici bir olaydı. Aynı zamanda da büyük bir şaşkınlık da yaşıyordum çünkü beni rahatsız eden kişiyi tanıyordum. Uzun zaman önce birlikte çalıştığım bir iş arkadaşımdı. Peki bunu neden yapmıştı. Gerçekten şoktaydım.

Şimdi ise sıra o kişiye hesap sormaya gelmişti. Sanırım onu bulabileceğimi hiç düşünmemişti. Ve bir şok da o yaşamalıydı artık. Kendisini arayıp ismiyle hitap ettiğimdeki şoku sanırım tahmin edebilirsiniz. Yaptığı yanlışı açıklamaya çalışıyor ve özür dilemeye çalışıyordu ama nafile. Artık kendisi ile mahkemede görüşecektik. Kendisine onu savcılığa şikayet edeceğimi, hakkında yasal işlem başlatacağımı, beni aradığı saatlerin ve gönderdiği sms’lerin telefonumda kayıtlı olduğunu söyledim.

Ve elbette adliyenin yolunu tuttum. Ve gerekli işlemleri başlattım. Bundan böyle umarım başka insanlara aynısını yapamayacak. Bilinmeyen numaralar servisinin katkısını da unutmamak gerek tabi ki.

etiket: arayan numara kim, beni arayan kim, Bilinmeyen numara, bilinmeyen numaralar


Diğer Başlıklar

Numara Kime Ait?

Numara Kime Ait? Bilinmeyen numaralar servislerini artık eskisi gibi ücretsiz olarak sunan firmalar kalmamıştır. Numaranın kime ait oluğunu bulma isimden numara bulmaya göre daha basittir. Hatta son zamanlarda servis sağlayıcılarla yapılan anlaşmalara istinaden Türk Telekom, Vodafone, Avea, Turkcell müşteri portföyleri bir havuzda toplanmış ve bu havuzdaki bilgiler, üçüncü servis sağlayıcı

Bilinmeyen Cep Numarası Sorgulamak

7 Gün 24 Saat hizmet veren 11870 bilinmeyen numaralar servisi uygulaması ile bilmediğiniz tüm numaralara ulaşabileceksiniz. Operatör fark sorunu yaşamadan bizleri arayarak numaradan isim sorgulama uygulamasını kullanabilir hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Çağrı merkezi çalışanlarımızla yapacağınız sesli yanıt sistemi görüşmeler sırasında onlara kime ait olduğunu bilmediğiniz numaranın bilgisini vererek isim bulma işleminizi kısa bir zamanda yapacaksınız. Artık

Online Sorgulama İşlemleri

ONLİNE SORGULAMA İŞLEMLERİ İnternetin gelişmesiyle birlikte internet üzerinden sorgulama işlemleri çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ülkemizde internet üzerinden yapılabilecek çok fazla sorgulama işlemi bulunmaktadır. Bu sayede işlem yapabilmek çok daha kolay hale gelmiştir. Günlük hayatta ülkemizde yaşayan insanların çok fazla meşguliyeti bulunmaktadır. Bu meşguliyetlerden vakit bulmaları kimi zaman mümkün

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız