bilinmeyen numaralar

Bilinmeyen Numaraları Nasıl Öğrenebilirim

bilinmeyen-4Geçenlerde başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum. Günlük rutin iş ve ev arasında mekik dokuduğum hayatıma devam ederken. Telefonuma tanımadığım bir numaradan çağrı geldi. Doğal olarak çağrıyı cevapladım tabi ki. Bu bilinmeyen numara beni rahatsız edecek şeyler söylemeye başladı. O kadar rahatsız edici seviyede konuşuyordu ki, ne beni dinliyor ne de kendisi susuyordu. Bütün sinirlerimi alt üst vaziyete gelmişti durum. Karşı tarafa derdimi anlatamayınca telefonu yüzüne kapattım. Ama bu bilinmeyen numara beni aramaya devam etti. Ve bu durum gün içinde bir kaç kez daha tekrarladı. Arayan numara kim, beni arayan kim diye düşünürken işimi gücümü yapamaz olmuştum.

Beni arayan bilinmeyen numaranın kim olduğunu öğrenmek ve buna göre davranmak istiyordum. Ya onunla yüzleşecektim ve kimliğini yüzüne söyleyecek ve rahatlayacaktım. Ya da mahkemeye verecek, suç duyurusunda bulunacaktım. Ama ne olursa olsun intikamımı almalıydım ve günümü mahvetmesine izin vermemeliydim.

Bir şekilde mutlaka arayan numaranın kim olduğunu öğrenmeliydim. İnternetten biraz araştırma yaptım ve bilinmeyen numaraları, isimden numara, numaradan isim sorgulama yapılabilen servisler olduğunu öğrendim. Arıyorsunuz ve bu numara kime ait diye soruyorsunuz, onlar da size hattın sahibinin adını soyadını söylüyor. Bu kadar basitmiş. Tabi hemen telefonu elime aldım ve aradım. Bir iki dakika içinde aradığım servisteki müşteri temsilcileri bana numaranın sahibini söylediler. Bu inanılmaz mutluluk verici bir olaydı. Aynı zamanda da büyük bir şaşkınlık da yaşıyordum çünkü beni rahatsız eden kişiyi tanıyordum. Uzun zaman önce birlikte çalıştığım bir iş arkadaşımdı. Peki bunu neden yapmıştı. Gerçekten şoktaydım.

Şimdi ise sıra o kişiye hesap sormaya gelmişti. Sanırım onu bulabileceğimi hiç düşünmemişti. Ve bir şok da o yaşamalıydı artık. Kendisini arayıp ismiyle hitap ettiğimdeki şoku sanırım tahmin edebilirsiniz. Yaptığı yanlışı açıklamaya çalışıyor ve özür dilemeye çalışıyordu ama nafile. Artık kendisi ile mahkemede görüşecektik. Kendisine onu savcılığa şikayet edeceğimi, hakkında yasal işlem başlatacağımı, beni aradığı saatlerin ve gönderdiği sms’lerin telefonumda kayıtlı olduğunu söyledim.

Ve elbette adliyenin yolunu tuttum. Ve gerekli işlemleri başlattım. Bundan böyle umarım başka insanlara aynısını yapamayacak. Bilinmeyen numaralar servisinin katkısını da unutmamak gerek tabi ki.

etiket: arayan numara kim, beni arayan kim, Bilinmeyen numara, bilinmeyen numaralar


Diğer Başlıklar

Bilinmeyen Numaraları Nasıl Bulurum?

11870 bilinmeyen numaralar arayarak, 24 saat boyunca dilediğiniz operatöre ait abonenin cep telefonu numarasına ya da sizi arayan bir abonenin ad-soyad- bilgilerine anında ulaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bizleri alan kodu girmeden tuşlamaktır. İsimden numara sorgulama, numaradan isim sorgulama servisleri tek bir adreste yani 11870'te. 11870 arayarak İsim bilgileri ile sabit telefon, cep telefonu öğrenebilirsiniz.

İsimden Numara Sorgulama

İsimden Numara Sorgulama Öyle gerekli ve acil zamanlar vardır ki, bu zamanlarda birilerine ulaşmak, bilgi almak, çözüm süresini sorgulamak anlık yapılması gereken davranışlar arasında gelmektedir. İşte böyle bir anda ihtiyacımız olan kişinin sadece isim ve soyadını bilmemiz o kişiye ulaşmamızı sağlayamaz diye düşünürken, gelişen iletişim ve bilgi çağıyla birlikte artık

Bu Numara Kim

Cep telefonu numarası sorgulama ile sizi arayan  numara kim bu numara numaranın kime ait olduğu nasıl öğrenilir? GSM operatörleri hatlarına ait numaraları ve o kişinin kim olduğunu bilmek istiyorsanız tek yapmanız gereken 118 70’i arayarak ile aradığınız kişinin hat bilgilerine ulaşmak bu kadar kolay. Hepsi bu kadar değil elbet. ''118

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız