bilinmeyen numaralar

Bilinmeyen Numarayı Sorgulama

İçinde bulunduğumuz çağ, yıllardır teknoloji çağı olarak görülmektedir. Teknoloji ile beraber hayatımızın birçok yerinde işlerimizi kolaylaştırarak bizi rahatlatan birçok unsur bulunmaktadır. Fakat her şeyde olduğu gibi teknoloji çağının da rahatlatan yanları kadar rahatsız edici yanları da bulunmaktadır. Bunların başında da birçok kişiye göre bilinmeyen numaralardan gelen çağrılar yer almaktadır. Her şeyin teker teker çaresinin bulunduğu günümüzdeyse, numaradan isim sorgulama sistemleri ile teknoloji, bu sorunun da üstesinden gelmeyi başarmıştır.

Telefon rehber belleğinde kayıtlı olmayan bir numara tarafından aranan kişiler, bu numaranın kime ait olduğunu değişik firmaların sunduğu ücretli ve ücretsiz numaradan isim sorgulama uygulamaları ile kolayca bulabilmektedirler. Bilinmeyen numaralar cep telefonu operatörünün bilinmeyen numaralar öğrenme sistemi ile öğrenilebildiği gibi bazı ücretsiz programlar ile de öğrenme şansı bulunmaktadır. Öncelikle bilinmeyen numarayı öğrenmek için numaranın hangi hatta bağlı olduğu bilinmelidir. AVEA kullanıcı Avea’dan, TURKCELL kullanıcısı Türkcell’den ve VODAFONE kullanıcısı Vodafone’den bilinmeyen numaralar servisinde sorgulama yapmaları durumunda boşu boşuna ücret ödemekten kurtulabilmektedirler. Numaranın hangi operatörde olduğu türkiye.gov.tr adresinden öğrenilebilmektedirler. 118’li bilinmeyen numara servisleri bile yapamadığı sorgulamalar bulunmaktadırlar ve bu 118’li numaraların istisnasız her biri ücretli ve pahalı sistemlerdir. Her operatör kullanıcısı kendi operatöründeki müşteri hizmetlerinden sorgulamasını gerçekleştirdiklerinde boşa para vermek zorunda kalmamaktadırlar.

Numaradan isim sorgulama sistemi arayanın kim olduğunu en kolay ve ücretsiz yoldan bulabilme yöntemini vatandaşa sunmaktadır. Numaranın özel olarak gizlenmesi durumunda operatörlerin müşterilerden bir miktar ücret talep etmeleri olayı da yer yer görülmektedir. Bu durumda her operatör kendi tarifesi üzerinden müşterilerine bir ödeme tarifesi çıkarmaktadır ama genelde bu miktar cüzi olarak kalmaktadır. Yine de genel bakış itibari ile bu sistem üzerinden kullanılan bilgiler basit ve masrafsızdır.

Bir önceki yazımız olan İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde cep telefonu aboneleri, e-devlet ve İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Bilinmeyen Numarayı Sorgulama, Numaradan İsim Sorgulama


Diğer Başlıklar

ADINA AÇILMIŞ HAT VAR MI? ÖĞREN

118 70 yeni hizmeti olan hat sorgulama hizmeti sayesinde  adınıza açılmış olan bir açık hat olup, olmadığını anında öğrenebilirsiniz. Bunun için adınıza kayıtlı numarayı personelimize vermeniz yeterli. Telefonunuza mesajla gelecek olan şifre ile adınıza açılmış olan açık bir hat olup, olmadığını anında öğrenebilir adınıza açılmış bir dava var ise, anında

TURKCELL NUMARALARI SORGULAMA

Turkcell hattı kullananlar 11870’i arayarak istediği Turkcell abonesinin hat bilgilerine numara kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. ‘’118 70’’ ile istediğiniz numaranın hat bilgilerine veya numarasına başka hiçbir numara tuşlamadan ulaşabilirsiniz 11870 Bilinmeyen Numaralar servisi ile cep tel no sorgulama yolu ile sizi arayan numaranın kimin numarası olduğunu turkcell numara sorgulama yaparak kolaylıkla

Avea Numara Sorgulaması

Avea bilinmeyen numara sorgulama  118 70   bilinmeyen numaralar servisini arayarak,  Avea numara sorgulaması yapabilirsiniz. Turkcell bilinmeyen numara sorgulama yapmak için tüm GSM operatörlerinden  118 70  arayarak; Türk Telekom bilinmeyen numara sorgulama yapabilirsiniz ‘’11870’’ ’i ister sabit hatlı telefonunuzdan arayabilir; hem sabit hem de cep telefonu numaralarını sorgulayabilir Türk Telekom’a

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız