bilinmeyen numaralar

Bilinmeyen Numarayı Sorgulama

İçinde bulunduğumuz çağ, yıllardır teknoloji çağı olarak görülmektedir. Teknoloji ile beraber hayatımızın birçok yerinde işlerimizi kolaylaştırarak bizi rahatlatan birçok unsur bulunmaktadır. Fakat her şeyde olduğu gibi teknoloji çağının da rahatlatan yanları kadar rahatsız edici yanları da bulunmaktadır. Bunların başında da birçok kişiye göre bilinmeyen numaralardan gelen çağrılar yer almaktadır. Her şeyin teker teker çaresinin bulunduğu günümüzdeyse, numaradan isim sorgulama sistemleri ile teknoloji, bu sorunun da üstesinden gelmeyi başarmıştır.

Telefon rehber belleğinde kayıtlı olmayan bir numara tarafından aranan kişiler, bu numaranın kime ait olduğunu değişik firmaların sunduğu ücretli ve ücretsiz numaradan isim sorgulama uygulamaları ile kolayca bulabilmektedirler. Bilinmeyen numaralar cep telefonu operatörünün bilinmeyen numaralar öğrenme sistemi ile öğrenilebildiği gibi bazı ücretsiz programlar ile de öğrenme şansı bulunmaktadır. Öncelikle bilinmeyen numarayı öğrenmek için numaranın hangi hatta bağlı olduğu bilinmelidir. AVEA kullanıcı Avea’dan, TURKCELL kullanıcısı Türkcell’den ve VODAFONE kullanıcısı Vodafone’den bilinmeyen numaralar servisinde sorgulama yapmaları durumunda boşu boşuna ücret ödemekten kurtulabilmektedirler. Numaranın hangi operatörde olduğu türkiye.gov.tr adresinden öğrenilebilmektedirler. 118’li bilinmeyen numara servisleri bile yapamadığı sorgulamalar bulunmaktadırlar ve bu 118’li numaraların istisnasız her biri ücretli ve pahalı sistemlerdir. Her operatör kullanıcısı kendi operatöründeki müşteri hizmetlerinden sorgulamasını gerçekleştirdiklerinde boşa para vermek zorunda kalmamaktadırlar.

Numaradan isim sorgulama sistemi arayanın kim olduğunu en kolay ve ücretsiz yoldan bulabilme yöntemini vatandaşa sunmaktadır. Numaranın özel olarak gizlenmesi durumunda operatörlerin müşterilerden bir miktar ücret talep etmeleri olayı da yer yer görülmektedir. Bu durumda her operatör kendi tarifesi üzerinden müşterilerine bir ödeme tarifesi çıkarmaktadır ama genelde bu miktar cüzi olarak kalmaktadır. Yine de genel bakış itibari ile bu sistem üzerinden kullanılan bilgiler basit ve masrafsızdır.

Bir önceki yazımız olan İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde cep telefonu aboneleri, e-devlet ve İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Bilinmeyen Numarayı Sorgulama, Numaradan İsim Sorgulama


Diğer Başlıklar

Turkcell Bilinmeyen No Sistemi

Turkcell bilinmeyen no sistemi ile bilmediğiniz ve merak ettiğiniz numaraları öğrenebilirsiniz. Bu şekilde, sizi kim aramış, hangi kurum ya da kişiden telefon almışsınız bunu öğrenebilirsiniz. Turkcell'e kayıtlı olan ve rehberde görünmesine izin veren tüm abonelerin, hem kişi, hem de kurum olarak öğrenilmesi mümkündür. Bu işlem için, kurumun bilinmeyen numaralar hizmeti

İsimden Numara Sorgulamak 11870 ile Çok Kolay

Bir 11870 bilinmeyen numaralar servisi hizmeti olan isimden numara sorgulamak ile elinizde sadece adı, soyadı ve yaşadığı şehri kalan akrabanız, arkadaşınız veya dostunuzun telefon numarasını bulabilirsiniz. 11870’in vermiş olduğu bu hizmet açıkçası çok faydalı ve işlevsel bir hizmet olmakla kalmayıp hayatınızı da oldukça kolaylaştırıyor. O aradığınız kişiyle ortak tanıdıklarınız var

Vodafone Bilinmeyen Numaraları Nasıl Bulurum?

Vodafone bilinmeyen numaralar Vodafone'a kayıtlı olan bilinmeyen numaralar hakkında bilgi veren, aradığınız numarayı bulmanızı sağlayan bir servistir. Vodafone numaralarını sorgulamanızı sağlayan, bilinmeyen numaraları öğrenmenizi sağlayan 11870 Vodafone bilinmeyen numaralar servisi ile aradığınız her numarayı hemen bulun. Uzun zamandır arayıp bulamadığınız bir vodafone numarasını bulmanın en kolay yolu Vodafone bilinmeyen numaralar

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız