bilinmeyen numaralar

Bizde Numara Çok

Türkiye’ de, e- devlet ismi ile toplanan, genel ve özel konularda ki bilgilerinize hızla ulaşmanızı sağlayan bir alt yapımız var. Arama ve sorgulama konuları çok çeşitli konulardadır. Eğer yeni bir araç satın almayı arzu ediyorsak, ilgili aracın üzerin de olabilecek trafik cezalarını öğrenmek istediğimizi düşünelim. Bildiğimiz her hangi bir arama motoruna girip, bilinmeyen numara sorgulama yazmamız yeterli.

Arama motorunun bulduğu sitelerden, ekrana gelenlerin tümü sizi sorgulamaya ait devlet kuruluşu sorgulama alanındaki gerekli linke ulaşmanızı sağlar. Bilinmeyen numaralar üzerinde araştırmayı istediğiniz işlem çeşidi ve yapısına göre, arama motoruna örneğin, kim olduğunu ve adresi nedir gibi bilgilerinin olup olmadığını öğrenmek istersek, bilinmeyen numara sorgulama yazıyor ve arkasından yine cevabı sitede verilen linki kullanmak sureti ile ilgili devlet kuruluşuna ulaşabilirsiniz.

Burada bazı bilgileri girmeniz gerekmektedir. Sorgulama işlevine kolaylık sağlamak için, doldurulacak sütunlara, aracın plakası, alan veya satan kişinin TC kimlik numarası, eğer alıcı tüzel kişilik ise vergi numarası, yabancı uyruklu kişi ise pasaport numarası, satın alınan veya sahibi olunan aracın tescil tarihini tam olarak girilmelidir. Sayfada açılan yönlendirme linki tıklanıp bilinmeyen numara sorgulama işlemini başlatılabilir. İnternet üzerinden sorgulama işlemleri bunlar ile sınırlı değildir. Sabit ya da cep telefon numaranızdan arayan bir kişinin kim olduğunu bilmiyorsanız gerek PTT nin gerek cep telefonu servis sağlayıcılarının hizmet paketinde bilinmeyen numaraları sorgulama imkânı veren bölümler var. Devletin resmi çağrı merkezlerini arayıp hizmet alırsınız. İnternet üzerinden ise,  yapmanız gereken servis sağlayıcınızın ya da özel sektör servislerinin linklerine girmek. Gelen ekrana telefon numarasını yazıp ara demek. Ayrıca cep telefonu servis sağlayıcınıza SMS atarak ta cevap alabilirsiniz. Aynı şekilde cep numaranızdan bilinmeyen numaralara karşı kapatma işlemi yapabilirsiniz.

etiket: Bilinmeyen numara sorgulama, Bizde Numara Çok, e-devlet


Diğer Başlıklar

Beklemeden Hemen Bilinmeyen Numaralar Hattını Ara

Bilinmeyen numaralarda devrim yaratacak nitelikte bir sistemle 11870 sistemi ile tanışın. Beklemeden hemen sizlere en yakın telefon üzerinden gelin 11870'i tuşlayın ve anında hizmet alın. 11870 numara sorgulama ve öğrenme servis hattı ile sadece bir kaç dakika içinde bilmediğiniz tüm numaraların isim ve soy isim bilgilerine ulaşabilir, gerekli durumda şikayette

Avae Bilinmeyen Numaralar

118 70’’ numara bulma servisi ile aradığınız kişinin Turkcell vodafone avea ve Türk Telekom fark etmez ulaşmak istediğiniz kişinin tüm hat bilgilerine anında ulaşabilirsiniz Avea bilinmeyen numaralar öğrenmek için, ‘’118 70’’ Avea bilinmeyen numaralar servisini arayarak  numara sorgulama avea  yaparak, numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz 118 70’’ bilinmeyen numaralar servisi

İsim Üzerinden Numara Bulma

Merak ettiğiniz numaraların kime ait olduğunu öğrenmek artık oldukça kolay bir hale geldi. Telefonunuza tanımadığınız numaralardan gelen çağrılar ya da mesajlar sizi rahatsız ediyor ve kim olduğunu merak ediyorsanız hemen internetten sorgulama yaparak numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Bu şekilde tanımadığınız her numara için sorgulama yapabildi ve bilgi alabilirsiniz.

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız