bilinmeyen numaralar

Bizde Numara Çok

Türkiye’ de, e- devlet ismi ile toplanan, genel ve özel konularda ki bilgilerinize hızla ulaşmanızı sağlayan bir alt yapımız var. Arama ve sorgulama konuları çok çeşitli konulardadır. Eğer yeni bir araç satın almayı arzu ediyorsak, ilgili aracın üzerin de olabilecek trafik cezalarını öğrenmek istediğimizi düşünelim. Bildiğimiz her hangi bir arama motoruna girip, bilinmeyen numara sorgulama yazmamız yeterli.

Arama motorunun bulduğu sitelerden, ekrana gelenlerin tümü sizi sorgulamaya ait devlet kuruluşu sorgulama alanındaki gerekli linke ulaşmanızı sağlar. Bilinmeyen numaralar üzerinde araştırmayı istediğiniz işlem çeşidi ve yapısına göre, arama motoruna örneğin, kim olduğunu ve adresi nedir gibi bilgilerinin olup olmadığını öğrenmek istersek, bilinmeyen numara sorgulama yazıyor ve arkasından yine cevabı sitede verilen linki kullanmak sureti ile ilgili devlet kuruluşuna ulaşabilirsiniz.

Burada bazı bilgileri girmeniz gerekmektedir. Sorgulama işlevine kolaylık sağlamak için, doldurulacak sütunlara, aracın plakası, alan veya satan kişinin TC kimlik numarası, eğer alıcı tüzel kişilik ise vergi numarası, yabancı uyruklu kişi ise pasaport numarası, satın alınan veya sahibi olunan aracın tescil tarihini tam olarak girilmelidir. Sayfada açılan yönlendirme linki tıklanıp bilinmeyen numara sorgulama işlemini başlatılabilir. İnternet üzerinden sorgulama işlemleri bunlar ile sınırlı değildir. Sabit ya da cep telefon numaranızdan arayan bir kişinin kim olduğunu bilmiyorsanız gerek PTT nin gerek cep telefonu servis sağlayıcılarının hizmet paketinde bilinmeyen numaraları sorgulama imkânı veren bölümler var. Devletin resmi çağrı merkezlerini arayıp hizmet alırsınız. İnternet üzerinden ise,  yapmanız gereken servis sağlayıcınızın ya da özel sektör servislerinin linklerine girmek. Gelen ekrana telefon numarasını yazıp ara demek. Ayrıca cep telefonu servis sağlayıcınıza SMS atarak ta cevap alabilirsiniz. Aynı şekilde cep numaranızdan bilinmeyen numaralara karşı kapatma işlemi yapabilirsiniz.

etiket: Bilinmeyen numara sorgulama, Bizde Numara Çok, e-devlet


Diğer Başlıklar

Bilinmeyen Numaraları Nasıl Bulurum?

11870 bilinmeyen numaralar arayarak, 24 saat boyunca dilediğiniz operatöre ait abonenin cep telefonu numarasına ya da sizi arayan bir abonenin ad-soyad- bilgilerine anında ulaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bizleri alan kodu girmeden tuşlamaktır. İsimden numara sorgulama, numaradan isim sorgulama servisleri tek bir adreste yani 11870'te. 11870 arayarak İsim bilgileri ile sabit telefon, cep telefonu öğrenebilirsiniz.

Bilinmeyen Numaralar Sorgula

Bilinmeyen numaralar sorgula ve arayan numaraların kim olduğunu hemen öğren. Sizi arayan numaraların kim olduğunu ve kayıtlı olup olmadığını rahatlıkla bilinmeyen numaralar seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bu şekilde, önemli telefonları, gelen cevapsız aramaları değerlendirebilirsiniz. Önemli ise geri aramalarınızı yapabilirsiniz. İsterseniz sizi arayan numara ne ise, ona göre bağlı olduğu operatöre göre inceleme

Vodafone Numara Sorgulama Servisi

11870 bilinmeyen cep telefonu numaralarına ulaşmak için başka servislerde olduğu gibi, operatörlerin kendi Bilinmeyen Numaralar Servislerini aramanıza gerek yok. 11870 Rehberlik Servisleri sayesinde sadece tek bir numarayı arayarak; ister sabit hatlı telefonunuzdan isterseniz cep telefonunuzdan arayabilir; hem sabit hem de cep telefonu numaralarını sorgulaması yaptırabilirsiniz.  11870 Bilinmeyen Numaralar Servisini herhangi bir sabit