bilinmeyen numaralar

Bize Sorun Numara Bilinmez Olmaktan Çıksın?

Bilgi edinme, özellikle doğru ve güvenilir bilgiye çabuk bulaşmak önemlidir. İçinde yaşanan yüzyıl bu konuda geçtiğimiz 600 yıla fersah fersah fark attı. Bunun aracı herkesin bildiği gibi internet. Bilgi edinmek, bir ülkede yaşayan tüm vatandaşların anayasal hak ve özgürlüğüdür. Hiçbir ayırım gözetmeden her vatandaşın, şahsi ve genel konularda bilgi edinme hakkı yasalar ile teminat altına alınmıştır. Bürokrasiyi, zaman, enerji kayıplarını ortadan kaldırmaya yönelik olarak kurulan bilgi merkezine e devlet diyoruz. Bu merkezden saatlerimizi alan bilgilere anında ulaşıyoruz. Bilinmeyen numara bulma bu kadar kolay.

E devlet, devleti oluşturan tüm yapıların bilgilerinin toplandığı alandır. SSK, Adli kurumlar, Milli eğitim, Sağlık, Polis teşkilatı, Askeri teşkilatlar vs. Araç borcu öğrenmek isteyen bir vatandaşın Bilinmeyen numara bulma sorgulaması yapması e devletten bilgi alması için yeterli. E devlet, PTT den alınan bir şifre ile çalışır. İlk girişlerde bu şifrenin alınması şarttır.

Günümüzde internet üzerinden alış veriş yapılmakta. Bir otomobil satın almak veya satmak isteyen kişi, Bilinmeyen numara bulma nasıl oluyor diye  merak ediyor olabilir.  TC imlik numaranız ve şifreniz ile e devlete www.turkiye.gov.tr adresinden girip araç plaka sorgulama yapabilir. Burada araca ilişkin, plaka, tescil tarihi, araç sahibinin TC kimlik no vs soruları cevaplar. Plakanın tescil tarihi, maliye borçları, vergi borçları, muayene durumu, sigorta borçları bilgilerine ulaşır. PTT nin veya cep telefonu servis hizmeti veren firmanın paketinde bilinmeyen numaralar sorgulama bölümü vardır. Devletin resmi çağrı merkezi bu hizmeti vermektedir. İnternetten,  yapmanız gereken servis sağlayıcıyı yada özel sektör servislerine ait url ye girmek. Ekrana telefon numarasını yazıp arama işlemine başlamak. Cep telefonundan servis SMS yolu ile ayrıca istenebilmekte.

Bir önceki yazımız olan Sabit Numara Nasıl Sorgulanır? başlıklı makalemizde arayan sabit numara kimin, Bilinmeyen numara ve bu sabit no kimin hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Bilinmeyen numara bulma, Bize Sorun Numara Bilinmez Olmaktan Çıksın?, www.turkiye.gov.tr adresi


Diğer Başlıklar

Bilinmeyen numaralar servis hattı

Bilinmeyen numaralar servis hattı 11870 yaşamınızı büyük ölçüde kolaylşatıracak hizmetleriyle ayağınıza kadar geliyor.Bunun için sizin tek yapmanız gereken bu sihirli sayıları tuşlamak..Sonrası 11870'de...Aklınızda takılan bir numara mı var? Yada bir sevdiğinizin numarasını mı kaybettiğiniz?Arayın 11870'i anında bulun. İsim bulma işleminizi dakikalar içerisinde 11870 ile kolayca halledebileceksiniz.Karşınıza çıkan çağrı merkezi çalışanlarımızla yapacağınız sesli yanıt

Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Hattı

Türk Telekom'un resmi web sitesinde yer alan TTREHBER "Türk Telekom Bilinmeyen Numara Sorgulama" sayfasından Türk Telekom abonelerinin telefon numaralarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Türk Telekom TTREHBER servislerini  tüm Türk Telekom aboneleri ve tüm GSM faturalı veya faturasız hatlar kullanabilirler. Siteye girdiğinizde ve sorgulama sayfasını açtığınızda ekranda beliren alanları doldurarak istediğiniz numara bilgilerine

Canlı Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi

Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi, Turkcell bilinmeyen numaralar Avea ve Vodafone bilinmeyen numaralara artık 11870 ten ulaşabilirsiniz, isimden numara sorgulama,numaradan isim sorgulama artık çok kolay cevapsız çağrıların kime ait olduğunu merak etmenize gerek yok arayın öğrenin, eski arkadaşlarınızın numarasını mı unuttunuz arayın öğrenin 11870 le turkcell abonesinin bilinmeyen numaralarını öğrenmek için cep telefonunuzdan direkt 11870’i arayarak, cep telefon numarası sorgulama yapabilirsiniz.

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız