bilinmeyen numaralar

İsimden Numara Sorgulama

İsimden Numara Sorgulama

Öyle gerekli ve acil zamanlar vardır ki, bu zamanlarda birilerine ulaşmak, bilgi almak, çözüm süresini sorgulamak anlık yapılması gereken davranışlar arasında gelmektedir. İşte böyle bir anda ihtiyacımız olan kişinin sadece isim ve soyadını bilmemiz o kişiye ulaşmamızı sağlayamaz diye düşünürken, gelişen iletişim ve bilgi çağıyla birlikte artık bu sorun da ortadan kalkmıştır. “İsimden numara sorgulama” adı altında yararlanılabilecek programlar internet ortamında mevcutken, 11870 nolu Telekom hizmeti ile de numaralara ulaşılabilinmektedir. Telefon operatörleri olan Türkcell, Vodafone, Avea ve Telekom firmalarının sayfalarında da isim, soyisim ve şehir bilgisi girilerek istenilen telefon numarasına ulaşılabilmektedir. İsteyen herkesin kolayca istediği kimsenin telefon numarasına ulaşabilmesinin hem avantaj hem dezavantajları söz konusudur.

Bilgi çağı artık öylesine derinleşti ve gerekli gereksiz milyonlarca bilgiyle örüldü ki; insanların kişisel bilgileri, telefon numaraları dahi her isteyen tarafından kolayca ulaşılabilir hale geldi. Bunu güvenilirliği sorgulanmakta ve bu konuyla alakalı olumsuz vakaların ortaya çıkmasıyla kısıtlamalar getirilmeye başlanmaktadır. Örneğin telefon operatörlerinden kendi telefon numaranızın gizli tutulmasını kimse ile paylaşılmamasını talep edebilirsiniz. Bunun için sadece telefon operatörünüze rehbere kayıt olmak istemediğinizi ifade etmeniz yeterli olacaktır. İsimden numara sorgulama için servisler aransa dahi sizin telefon numarası bilginiz bu kişiler ile paylaşılmayacaktır.

İsimden numara sorgulamalar konusunda sağlanan hizmetlerde sadece cep telefon bilgileri değil sabit telefon bilgileri de paylaşılmaktadır. Yıllardır görmediğiniz ama hangi şehirde oturduğunu bildiğiniz bir yakınınız, çocukluk arkadaşınız ya da aile ferdinizi yıllar sonra cüzi bir miktar ücret karşılığından sağlanan bilgi paylaşım servisleri ile isimden telefon bulma hizmetini kullanarak bulabilir eski günlerinizi yad edebilirsiniz. Hem olumlu hem olumsuz yanları olan bu hizmetin bazı durumlarda hayati bir fayda sağlayabileceği de unutulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Bu Numaranın Sahibi Kim? başlıklı makalemizde Bilinmeyen numara bulma, Bu Numaranın Sahibi Kim? ve Cep telefonundan servis SMS hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Bilinmeyen numara sorgulama, İsimden Numara Sorgulama, numara sorgulama


Diğer Başlıklar

TELEKOM İSİMDEN NUMARA SORGULAMA

118 70 ile bir vodafone abonesine ait bir kişinin hat bilgilerine vodafone telefon numarası sorgulama yaparak ulaşabilirsiniz. Türkcell bilinmeyen numara sorgulama yapmak için tüm GSM operatörlerinden ‘’118 70 ‘’ arayarak; Türk Telekom bilinmeyen numarası ile ilgili olarak türk telekom isimden numara sorgulama 118 70 Bilinmeyen numaralar, servisi ile bilinmeyen numaraları

Türk Telekom Bilinmeyen Numaraları Öğren

Türk telekom Bilinmeyen Numaralar sorgulamasını yapmak için  11870 i arayabilir istediğiniz kişinin numarasına ve hat bilgilerine ulaşabilirsiniz 11870 ile eski komşunun numarasını öğrenebilirsiniz. 11870’i arayarak tanıdığınız  bir komşunuza ait  Turkcell numarasının kime ait olduğunu ya da numarasını öğrenmek için Turkcell bilinmeyen numara sorgulama, Vodafone bilinmeyen  numara sorgulama, Avea bilinmeyen numara sorgulama, Telekom bilinmeyen numara sorgulama hizmetlerini tek bir numara 11870'den  ile

İsimden Numara Sorgula, Aradığın Numaraları Öğren

Aradığınız numara kime ait öğrenmek için, sizin için hazırlanan özel sistemlerden yararlanabilirsiniz. Sizi arayan herhangi bir numara olabilir. Bu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için çeşitli sistemlerden yararlanabilirsiniz. Sizi sabit telefonlarınız üzerinden, ev ya da işyeri telefonu üzerinden arama yapıldığında, bu numaranın ekrana çıkması durumunda, kime hangi kişiye ya da

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız