bilinmeyen numaralar

İsimden Numara Sorgulama

İsimden Numara Sorgulama

Öyle gerekli ve acil zamanlar vardır ki, bu zamanlarda birilerine ulaşmak, bilgi almak, çözüm süresini sorgulamak anlık yapılması gereken davranışlar arasında gelmektedir. İşte böyle bir anda ihtiyacımız olan kişinin sadece isim ve soyadını bilmemiz o kişiye ulaşmamızı sağlayamaz diye düşünürken, gelişen iletişim ve bilgi çağıyla birlikte artık bu sorun da ortadan kalkmıştır. “İsimden numara sorgulamaadı altında yararlanılabilecek programlar internet ortamında mevcutken, 11870 nolu Telekom hizmeti ile de numaralara ulaşılabilinmektedir. Telefon operatörleri olan Türkcell, Vodafone, Avea ve Telekom firmalarının sayfalarında da isim, soyisim ve şehir bilgisi girilerek istenilen telefon numarasına ulaşılabilmektedir. İsteyen herkesin kolayca istediği kimsenin telefon numarasına ulaşabilmesinin hem avantaj hem dezavantajları söz konusudur.

Bilgi çağı artık öylesine derinleşti ve gerekli gereksiz milyonlarca bilgiyle örüldü ki; insanların kişisel bilgileri, telefon numaraları dahi her isteyen tarafından kolayca ulaşılabilir hale geldi. Bunu güvenilirliği sorgulanmakta ve bu konuyla alakalı olumsuz vakaların ortaya çıkmasıyla kısıtlamalar getirilmeye başlanmaktadır. Örneğin telefon operatörlerinden kendi telefon numaranızın gizli tutulmasını kimse ile paylaşılmamasını talep edebilirsiniz. Bunun için sadece telefon operatörünüze rehbere kayıt olmak istemediğinizi ifade etmeniz yeterli olacaktır. İsimden numara sorgulama için servisler aransa dahi sizin telefon numarası bilginiz bu kişiler ile paylaşılmayacaktır.

İsimden numara sorgulamalar konusunda sağlanan hizmetlerde sadece cep telefon bilgileri değil sabit telefon bilgileri de paylaşılmaktadır. Yıllardır görmediğiniz ama hangi şehirde oturduğunu bildiğiniz bir yakınınız, çocukluk arkadaşınız ya da aile ferdinizi yıllar sonra cüzi bir miktar ücret karşılığından sağlanan bilgi paylaşım servisleri ile isimden telefon bulma hizmetini kullanarak bulabilir eski günlerinizi yad edebilirsiniz. Hem olumlu hem olumsuz yanları olan bu hizmetin bazı durumlarda hayati bir fayda sağlayabileceği de unutulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Bu Numaranın Sahibi Kim? başlıklı makalemizde Bilinmeyen numara bulma, Bu Numaranın Sahibi Kim? ve Cep telefonundan servis SMS hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Bilinmeyen numara sorgulama, İsimden Numara Sorgulama, numara sorgulama


Diğer Başlıklar

İsimden No Sorgulamak Çok Basit

İsimden numara sorgulama akrabanız olan ama numarasını kaybettiğiniz birinin numarasına ulaşmak için başvurulan önemli bir yoldur. Bazen birinin adını çok iyi hatırlarız fakat bir türlü numarasına ulaşamayız. İşte bunun için yapılması gereken isimden numara sorgulama yoludur. Bilinmeyen numaralar canımızı sıkan, kim olduğunu bilmediğimiz şahısların bizi rahatsız etmesi durumudur. uzun zamandır

Türk Telekom Telefon Numarası Sorgulama

Cep telefonundan ulaşamadığınız bir yakınıza 118 70’i aradığınızda Avea bilinmeyen numarasını öğrenmek için avea isimden numara bulma sorgulama yaparak aradığınız avea numarasınınhat bilgilerine ulaşabilirsiniz. 118 70’i arayarak türk telekom bilinmeyen numaraları sorgulama yolu ile istediğiniz kişinin numarasına ulaşılabilirsiniz. 118 70’i arayarak sesli yanıt sistemi ile telefon numarasının kime ait olduğunu bilinmeyen numara

TELEFON NUMARASINDAN İSİM SORGULAMA

118 70 Rehberlik servisini, Türk Telekom aboneleri ve GSM faturalı veya ön ödemeli hatlı tüm aboneler tarafından başka hiç bir ön numara çevirmeden direkt olarak aranan 118 70 BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİSİ bu bağlamda Türk Telekom aboneleri ve GSM faturalı veya ön ödemeli hatlı tüm aboneler tarafından direkt olarak aranılabilen bu bağlamda

11870, Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Ücretlendirme tüm operatörlerden tüm vergiler dahil 2,99TL/dk'dır.