bilinmeyen numaralar

İsimden Numara Sorgulama

İsimden Numara Sorgulama

Öyle gerekli ve acil zamanlar vardır ki, bu zamanlarda birilerine ulaşmak, bilgi almak, çözüm süresini sorgulamak anlık yapılması gereken davranışlar arasında gelmektedir. İşte böyle bir anda ihtiyacımız olan kişinin sadece isim ve soyadını bilmemiz o kişiye ulaşmamızı sağlayamaz diye düşünürken, gelişen iletişim ve bilgi çağıyla birlikte artık bu sorun da ortadan kalkmıştır. “İsimden numara sorgulama” adı altında yararlanılabilecek programlar internet ortamında mevcutken, 11870 nolu Telekom hizmeti ile de numaralara ulaşılabilinmektedir. Telefon operatörleri olan Türkcell, Vodafone, Avea ve Telekom firmalarının sayfalarında da isim, soyisim ve şehir bilgisi girilerek istenilen telefon numarasına ulaşılabilmektedir. İsteyen herkesin kolayca istediği kimsenin telefon numarasına ulaşabilmesinin hem avantaj hem dezavantajları söz konusudur.

Bilgi çağı artık öylesine derinleşti ve gerekli gereksiz milyonlarca bilgiyle örüldü ki; insanların kişisel bilgileri, telefon numaraları dahi her isteyen tarafından kolayca ulaşılabilir hale geldi. Bunu güvenilirliği sorgulanmakta ve bu konuyla alakalı olumsuz vakaların ortaya çıkmasıyla kısıtlamalar getirilmeye başlanmaktadır. Örneğin telefon operatörlerinden kendi telefon numaranızın gizli tutulmasını kimse ile paylaşılmamasını talep edebilirsiniz. Bunun için sadece telefon operatörünüze rehbere kayıt olmak istemediğinizi ifade etmeniz yeterli olacaktır. İsimden numara sorgulama için servisler aransa dahi sizin telefon numarası bilginiz bu kişiler ile paylaşılmayacaktır.

İsimden numara sorgulamalar konusunda sağlanan hizmetlerde sadece cep telefon bilgileri değil sabit telefon bilgileri de paylaşılmaktadır. Yıllardır görmediğiniz ama hangi şehirde oturduğunu bildiğiniz bir yakınınız, çocukluk arkadaşınız ya da aile ferdinizi yıllar sonra cüzi bir miktar ücret karşılığından sağlanan bilgi paylaşım servisleri ile isimden telefon bulma hizmetini kullanarak bulabilir eski günlerinizi yad edebilirsiniz. Hem olumlu hem olumsuz yanları olan bu hizmetin bazı durumlarda hayati bir fayda sağlayabileceği de unutulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Bu Numaranın Sahibi Kim? başlıklı makalemizde Bilinmeyen numara bulma, Bu Numaranın Sahibi Kim? ve Cep telefonundan servis SMS hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Bilinmeyen numara sorgulama, İsimden Numara Sorgulama, numara sorgulama


Diğer Başlıklar

Online Telefon Numarası Sorgulama

Hayat denilen bu yolda gün geçmiyor ki; bir sürprizle karşılaşmıyorsunuz.İşte bu sürprizlerden biride telefonunuza gelen cevapsız çağrılar oluyor.Sizi arayan cevapsız numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için artık 7/24 118 70’i arayarak cep telefonu numarası sorgulama yaparak sizi arayan numara kime ait olduğunu anında öğrenebilirsiniz Evet yanlış duymadınız. Artık cep telefonunuzdan

TELEFON NUMARASINDAN KİŞİ BULMAK

118 70 ‘i arayarak; telefonunu öğrenmek istediğiniz abonenin ismi, adres bilgileri ile cep telefon numarasından isim bulmak için, cep telefonunuzdan hiç bir kod numarası çevirmeden 118 70'i arayarak; cep telefon numarası sorgulama yolu ile istediğiniz kişinin numarasına ulaşabilirsiniz. 118 70 bilinmeyen numaralar servis ile aradığınız kişinin Turkcell vodafone avea fark etmez 

Bilinmeyen Numaralar Bulma

Bilmediğiniz numaraları bulmak için internetten sorgulama yapmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde aramak istediğiniz numaraları sorgulayarak öğrenebilir ve arayabilirsiniz. Sizi arayan numaraları bilinmeyen numaralar sorgulama sisteminden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İstediğiniz zaman bu sistemden sorgulama yaparak ulaşmak istediğiniz numaraları bulabilir ya da sizi arayan numaraların sahiplerini öğrenebilirsiniz. Sizi arayan ya da mesaj atan

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız