bilinmeyen numaralar

Online Sorgulama İşlemleri

ONLİNE SORGULAMA İŞLEMLERİ

İnternetin gelişmesiyle birlikte internet üzerinden sorgulama işlemleri çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ülkemizde internet üzerinden yapılabilecek çok fazla sorgulama işlemi bulunmaktadır. Bu sayede işlem yapabilmek çok daha kolay hale gelmiştir. Günlük hayatta ülkemizde yaşayan insanların çok fazla meşguliyeti bulunmaktadır. Bu meşguliyetlerden vakit bulmaları kimi zaman mümkün olmamaktadır. İşte bu yüzden firmalar insanların hayatlarını kolaylaştırmak için her geçen gün yepyeni bir düzenleme ve uygulama yapmaktadır. Bu uygulamalardan biri de bilinmeyen numaralar sorgula servisidir.

BİLİNMEYEN NUMARALAR SORGULA

Eski zamanlarda da telefon ile bilinmeyen numaralar sorgula servisini kullanıyorduk. Fakat artık bu uygulama internet sahasına geçmiş durumdadır. İsterseniz isme bağlı isterseniz numaraya bağlı sorgulamalar yapabilirsiniz. Elinizde ki bilgi sayesinde bilinmeyen numaraları sorgulayabilirsiniz. Bu servisin kullanımı artık internet üzerinden yapılabildiği için günün her saatinde sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece telefon ile sorgulama yapabildiğimiz dönemleri düşündüğümüzde, internet üzerinden sorgulama yapabilmek oldukça büyük bir kolaylıktır.

Cep telefonlarının günümüzde artık ev telefonlarından çok fazla kullanılması sebebiyle cep telefonu GSM operatörleri de tıpkı ev telefonlarında olduğu gibi bilinmeyen numaralar sorgula servisi oluşturmuştur. Bu servis sayesinde sizleri arayan kişileri bulmak artık çok kolaylaşmıştır. Tanımadığınız bir kişinin sizi araması eminiz ki her türlü rahatsızlık vermektedir. İşte bu yüzden kendilerini arayan kişileri bilmek aynı zamanda kişileri rahatlatmaktadır. Çünkü diğer türlü bir problem olduğunda müdahale etmek çok daha zor olmaktadır. Bir diğer bilinmeyen numaralar sorgula servisi de GSM ile yapılandır. Bilmediğiniz numarayı bağlı olduğunuz GSM operatörüne kısa mesaj ile gönderdiğiniz zaman, size kısa mesaj ile telefon numarasının kime ait olduğu bilgisi gelmektedir. Bu da bu sorgulama işleminin bir diğer kolay yöntemidir.

Bir önceki yazımız olan Bizde Numara Çok başlıklı makalemizde Bilinmeyen numara sorgulama, Bizde Numara Çok ve e-devlet hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: bilinmeyen numaralar sorgula, numara sorgu, Online Sorgulama İşlemleri


Diğer Başlıklar

TELEKOM İSİMDEN NUMARA SORGULAMA

118 70 ile bir vodafone abonesine ait bir kişinin hat bilgilerine vodafone telefon numarası sorgulama yaparak ulaşabilirsiniz. Türkcell bilinmeyen numara sorgulama yapmak için tüm GSM operatörlerinden ‘’118 70 ‘’ arayarak; Türk Telekom bilinmeyen numarası ile ilgili olarak türk telekom isimden numara sorgulama 118 70 Bilinmeyen numaralar, servisi ile bilinmeyen numaraları

Numaradan İsim Bulma

Telefona hiç tanımadığınız numaralardan gelen çağrılar varsa bu numaranın kim olduğunu merak ediyor olmanız çok doğaldır. Her gelen çağrıya cevap vermek istemiyorsanız arayan numaranın kim olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Bunun için numaradan isim bulma  işlemi yapmanız gerekmektedir. Şimdi size bilinmeyen numaralar servisinden söz etmek istiyorum. Reklamlarda son günlerde çokça rastladığımız  bilinmeyen

TELEFONDAN NUMARA SORGULAMA

Neden telefondan isim sorgulama olarak başladım yazıma öncelikle şöyle düşünün Her gün  bir çok kişinin başına gelen bir şeydir bu. Telefona düşen cevapsız çağrılar gelir gelir bazen uykusuz bırakır bazen merakta bırakır.İşte böyle durumlarda kendinizi hiç üzmeden kafanız takılmadan hemen 118 70'i arıyorsunuz ve telefondan numara sorgulama yolu ile sizi

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız