bilinmeyen numaralar

Tanımadığım Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenebilir Miyim?

Tanımadık kişiler tarafından aranması halinde aranan kişi bu numaranın kime ait olduğunu internetten numaradan isim sorgula sekmesine tıklayarak öğrenir. Bunun için sisteme sadece arayan kişinin numarasının girilmesi yeterli olur. Bu şekilde kolayca sistemden kimin adına kayıtlı bir numara olduğu öğrenilir. İsteyen her kullanıcı bu şekilde sorgulama yaparak arayan ve telefona kayıtlı olmayan numaraların kime ait olduğunu kolayca öğrenir. Telefon numarasının sorgulamaya açık olması halinde yapılan sorgulama sonucunda telefon numarasının kime ait olduğu öğrenilebilir. Aksi durumda sonuç alınamayarak numaranın kime ait olduğu öğrenilemez

Numaradan isim sorgula ile numaranın kime ait olduğu öğrenilirken belli bir miktar ödeme telefon sorgulaması yapan kişinin numarasının kayıtlı olduğu hatta yansıtılır. Sorgulama sonucunda kayıtlı olmayan telefon numaralarının kime ait olduğu öğrenilemez. Ama bu durumda kesilen ücret geri ödenmez. Telefon numarası sorgulama yapmak isteyen kişiler internetten sorgulama sistemine giriş yaparak arayan numarayı sadece belirlenen alana yazmaları yeterli olur. Numara yazıldıktan sonra sistem sizlerden numaranızı yazarak ödeme için izin vermenizi ister. Onay verilmesi halinde belirlenen ücret telefon hattınızdan düşülür ve sistemden sorgulama yapılarak kayıtlı olan numaranın kime ait olduğu adı ve soyadı halinde ekranda belirir.

Numaradan isim sorgula ile isteyen herkes arayan numaranın kime ait olduğunu basit bir işlem sonucunda öğrenerek ona göre dönüş yapabilir. Arayan kişilerin numaraların sorgulama sonucunda öğrenilebilmesi için operatörün buna izin vermesi gerekir. Kişi numarasının sorgulama ile bulunmasına izin vermediği durumda kimse numaranın kime ait olduğunu bulamaz. Ama yine de bu durumda işlem ücreti ödenmek zorundadır. Sonuçta kayıtlı olan kişilerin numaraları sorgulama yapılması durumunda kolayca kimin adına kayıtlı olduğu öğrenilir.

Bir önceki yazımız olan İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde cep telefonu aboneleri, e-devlet ve İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Bilinmeyen numara, numaradan isim sorgula, Tanımadığım Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenebilir Miyim?


Diğer Başlıklar

11870 Numaradan İsim Sorgulama

Ben vodafone kullanıcısıyım. Bazen bu cep numaralarını arayan insanlara gerçekten de sinir oluyorum. Arıyorlar ve de daha hiç konuşmadan hemen kapatıyorlar. Bu durum da gerçekten de benim sinirlerimi bozuyor. Benim hayatta en çok sinir olduğum şey beni arayıp da konuşmadan kapatan insanlardır. Şimdi ben de nereden bu kişilere ulaşabileceğimi bilmiyorum.

Gsm Numara Sorgulama

’118 70’’ Bilinmeyen Numaralar servisi ile  sizi arayan cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için bilinmeyen cep telefon no sorgulama yaparak istediğiniz kişinin hat bilgilerine anında ulaşabilirsiniz.Sizde hemen arayın sizi arayan numaranın kime ait olduğunu 118 70 üzerinden hemen öğrenebilirsiniz.  118 70  bilinmeyen numaralar servisi sayesinde günün her saati dilediğiniz yerde kolayca

Avea Bilinmeyen Numaralar Birimi

11870  Avea bilinmeyen numaralar servisini bütün operatörlerden arayarak,istediğiniz numaranın hat bilgilerine numaradan isim sorgulama ile  Turkcell Avea Vodafone olsun hiç fark etmez. Hemen 11870’i arayarak sesli yanıt sistemi ile telefon numarasının kime ait olduğunu anında öğrenebilirsiniz. Üstelik bu işlemi yaparken kendi nuamranınız da göstermemek isteyebilirsiniz.Sizlere yardımcı olmada her türlü imkanı sağlayan 11870 ile dilediğiniz numarayı öğrenebilirsiniz. Bilinmeyen numaraları öğrenmek

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız