bilinmeyen numaralar

Tanımadığım Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenebilir Miyim?

Tanımadık kişiler tarafından aranması halinde aranan kişi bu numaranın kime ait olduğunu internetten numaradan isim sorgula sekmesine tıklayarak öğrenir. Bunun için sisteme sadece arayan kişinin numarasının girilmesi yeterli olur. Bu şekilde kolayca sistemden kimin adına kayıtlı bir numara olduğu öğrenilir. İsteyen her kullanıcı bu şekilde sorgulama yaparak arayan ve telefona kayıtlı olmayan numaraların kime ait olduğunu kolayca öğrenir. Telefon numarasının sorgulamaya açık olması halinde yapılan sorgulama sonucunda telefon numarasının kime ait olduğu öğrenilebilir. Aksi durumda sonuç alınamayarak numaranın kime ait olduğu öğrenilemez

Numaradan isim sorgula ile numaranın kime ait olduğu öğrenilirken belli bir miktar ödeme telefon sorgulaması yapan kişinin numarasının kayıtlı olduğu hatta yansıtılır. Sorgulama sonucunda kayıtlı olmayan telefon numaralarının kime ait olduğu öğrenilemez. Ama bu durumda kesilen ücret geri ödenmez. Telefon numarası sorgulama yapmak isteyen kişiler internetten sorgulama sistemine giriş yaparak arayan numarayı sadece belirlenen alana yazmaları yeterli olur. Numara yazıldıktan sonra sistem sizlerden numaranızı yazarak ödeme için izin vermenizi ister. Onay verilmesi halinde belirlenen ücret telefon hattınızdan düşülür ve sistemden sorgulama yapılarak kayıtlı olan numaranın kime ait olduğu adı ve soyadı halinde ekranda belirir.

Numaradan isim sorgula ile isteyen herkes arayan numaranın kime ait olduğunu basit bir işlem sonucunda öğrenerek ona göre dönüş yapabilir. Arayan kişilerin numaraların sorgulama sonucunda öğrenilebilmesi için operatörün buna izin vermesi gerekir. Kişi numarasının sorgulama ile bulunmasına izin vermediği durumda kimse numaranın kime ait olduğunu bulamaz. Ama yine de bu durumda işlem ücreti ödenmek zorundadır. Sonuçta kayıtlı olan kişilerin numaraları sorgulama yapılması durumunda kolayca kimin adına kayıtlı olduğu öğrenilir.

Bir önceki yazımız olan İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde cep telefonu aboneleri, e-devlet ve İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Bilinmeyen numara, numaradan isim sorgula, Tanımadığım Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenebilir Miyim?


Diğer Başlıklar

Bilinmeyen Numaraları Nasıl Öğreneceğim?

Bilinmeyen numaralar sorgulama hizmetini 11870 hattıyla oturduğunuz yerden bir kaç dakika içinde alabilirsiniz. Vodafone, Turkcell, Avea ve Türk Telekom numaralarından sizi arayan bilinmeyen numaraları öğrenmek için 118 70 'i arayın. Sizi arayan kişinin kimin numarası olduğunu size söyleyelim. 118 70 ile   telefonla bilinmeyen numaralar sorgulaması yapabilirsiniz. 118 70 bilinmeyen numaralar servisini arayarak isimden telefon numarası sorgulama yapabilir, kişisel kayıt

İsimden Numara Bulma

  Telefonunuz calındıgında, kayboldugunda  Böyle durumlarda üzülmenin kimseye bir faydası olmaz. Turkcell, Vodafone, Avea, Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisi ile ev ya da iş yerinizdeki sabit bir hattan  isimden numara bulma rehberlik servisini arayarak isim bilgilerinden aradığınız kişinin operatörü Turkcell vodafone avea  ya da Türk telekom olsun hiç fark etmez anında

İsim Üzerinden Numara Bulma

Merak ettiğiniz numaraların kime ait olduğunu öğrenmek artık oldukça kolay bir hale geldi. Telefonunuza tanımadığınız numaralardan gelen çağrılar ya da mesajlar sizi rahatsız ediyor ve kim olduğunu merak ediyorsanız hemen internetten sorgulama yaparak numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Bu şekilde tanımadığınız her numara için sorgulama yapabildi ve bilgi alabilirsiniz.

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir. Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.

Detaylar için Tıklayınız