bilinmeyen numaralar

Arayan Numaranın Sahibini Öğrenme

Arayan numaraların kim olduğu oldukça kafa kurcalayan bir konu olmaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar arayan numaraların kime ait olduğunu öğrenmek mümkün olmazken günümüzde çeşitli uygulamalar sayesinde numaradan isim bulma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.  Çeşitli internet uygulamaları sayesinde internet üzerinden ve çeşitli operatörlerin servisleri üzerinden bilinmeyen numaraların sahiplerinin kim olduğu kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

İnternet uygulaması şeklinde bulunan servislerin kullanımı, arama motoruna sorgulanmak istenen numara girilmesi şeklinde olmakta.  Çeşitli ücretlendirmelere tabii tutulan bu servisi kullanımı oldukça pratik olmaktadır. Ayrıca kimliği öğrenilmek istenen numaranın kayıtlı olduğu operatörlerin servisleri üzerinden numaranın sahibinin kim olduğu bilgisine de erişilebilmekte. Eğer avea operatörüne kayıtlıysa 11860’a numara başında sıfır olmadan kısa mesajla gönderilerek öğrenilebilmekte. Eğer kime ait olduğu öğrenilmek istenen numara Vodafone operatörüne kayıtlıysa, kim yazıp boşluk bırakıp numara başında sıfır olmadan yazılarak SMS gönderilmek suretiyle numaranın kime ait olduğu öğrenilebilmekte. Son olarak numara, Türkcell operatörüne kayıtlıysa kime ait olduğu öğrenilmek istenen numara başına sıfır yazılmadan 10 haneli olarak 2222’ye kısa mesaj olarak gönderilmeli. Bu işlemler gerçekleştirilerek hem internet üzerinden hem de kısa mesaj yoluyla arayan numaranın kime ait olduğu öğrenilebilmekte.

Uygulamalar, oldukça pratik ve kolay bir biçimde arayan numaranın sahibinin isim ve soy ismine ulaşımı sağlamakta. Böylelikle arayan numaranın kime ait olduğu konusundaki merak giderilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde cep telefonu aboneleri, e-devlet ve İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Arayan Numaranın Sahibini Öğrenme, numaradan isim bulma


Diğer Başlıklar

Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar

GSM bilinmeyen numaraları için cep telefonunuzdan direk ‘’118 70’’ numarasını arayarak Türkcell Bilinmeyen Numaralar servisine ve tüm GSM operatörleri için, .Ayrıca Turkcell abonesine ait cevapsız çağrıdaki bir numaranın kime ait olduğunu ya da merak ettiğiniz kişilerin telefon numarasını öğrenmeniz için 118 70 Üzerinden turkcell numara sorgulama ile istediğiniz kişinin hat

Bilinmeyen Numaraları Nasıl Bulurum?

11870 bilinmeyen numaralar arayarak, 24 saat boyunca dilediğiniz operatöre ait abonenin cep telefonu numarasına ya da sizi arayan bir abonenin ad-soyad- bilgilerine anında ulaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bizleri alan kodu girmeden tuşlamaktır. İsimden numara sorgulama, numaradan isim sorgulama servisleri tek bir adreste yani 11870'te. 11870 arayarak İsim bilgileri ile sabit telefon, cep telefonu öğrenebilirsiniz.

Avea Numarası Kime Ait

Avea  numarasının kime ait olduğunu sorgulamak için dilerseniz, dilerseniz ad soyad bilgileri ile isimden sorgulama yapabilirsiniz.Türkcell numaralarına ait hat bilgilerine  118 70  bilinmeyen numaralar servisi ile ulaşabilirsiniz. 118 70 ile yaparak ve sizi arayan kişinin cep telefon numarasının hat bilgilerine  bilinmeyen numara sorgulama ile ulaşabilirsiniz. 118 70’i arayarak sesli yanıt sistemi ile sizi arayan cep telefon numarasının kime ait olduğunu cep numarası