bilinmeyen numaralar

Bilinmeyen Numarayı Sorgulama

İçinde bulunduğumuz çağ, yıllardır teknoloji çağı olarak görülmektedir. Teknoloji ile beraber hayatımızın birçok yerinde işlerimizi kolaylaştırarak bizi rahatlatan birçok unsur bulunmaktadır. Fakat her şeyde olduğu gibi teknoloji çağının da rahatlatan yanları kadar rahatsız edici yanları da bulunmaktadır. Bunların başında da birçok kişiye göre bilinmeyen numaralardan gelen çağrılar yer almaktadır. Her şeyin teker teker çaresinin bulunduğu günümüzdeyse, numaradan isim sorgulama sistemleri ile teknoloji, bu sorunun da üstesinden gelmeyi başarmıştır.

Telefon rehber belleğinde kayıtlı olmayan bir numara tarafından aranan kişiler, bu numaranın kime ait olduğunu değişik firmaların sunduğu ücretli ve ücretsiz numaradan isim sorgulama uygulamaları ile kolayca bulabilmektedirler. Bilinmeyen numaralar cep telefonu operatörünün bilinmeyen numaralar öğrenme sistemi ile öğrenilebildiği gibi bazı ücretsiz programlar ile de öğrenme şansı bulunmaktadır. Öncelikle bilinmeyen numarayı öğrenmek için numaranın hangi hatta bağlı olduğu bilinmelidir. AVEA kullanıcı Avea’dan, TURKCELL kullanıcısı Türkcell’den ve VODAFONE kullanıcısı Vodafone’den bilinmeyen numaralar servisinde sorgulama yapmaları durumunda boşu boşuna ücret ödemekten kurtulabilmektedirler. Numaranın hangi operatörde olduğu türkiye.gov.tr adresinden öğrenilebilmektedirler. 118’li bilinmeyen numara servisleri bile yapamadığı sorgulamalar bulunmaktadırlar ve bu 118’li numaraların istisnasız her biri ücretli ve pahalı sistemlerdir. Her operatör kullanıcısı kendi operatöründeki müşteri hizmetlerinden sorgulamasını gerçekleştirdiklerinde boşa para vermek zorunda kalmamaktadırlar.

Numaradan isim sorgulama sistemi arayanın kim olduğunu en kolay ve ücretsiz yoldan bulabilme yöntemini vatandaşa sunmaktadır. Numaranın özel olarak gizlenmesi durumunda operatörlerin müşterilerden bir miktar ücret talep etmeleri olayı da yer yer görülmektedir. Bu durumda her operatör kendi tarifesi üzerinden müşterilerine bir ödeme tarifesi çıkarmaktadır ama genelde bu miktar cüzi olarak kalmaktadır. Yine de genel bakış itibari ile bu sistem üzerinden kullanılan bilgiler basit ve masrafsızdır.

Bir önceki yazımız olan İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde cep telefonu aboneleri, e-devlet ve İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

etiket: Bilinmeyen Numarayı Sorgulama, Numaradan İsim Sorgulama


Diğer Başlıklar

Turkcell Numarası Kime Ait

Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi ile ilgili sorgulama yapmak için; "118 70" Bilinmeyen numaralar Servisini arayabilir, turkcell bilinmeyen numaralar sorgulama yaparak istediğiniz kişinin bilinmeyen numarasına ve hat bilgilerine ulaşabilirsiniz. "118 70" turkcell bilinmeyen numaralar servisi ile üstelik numaradan isime, numaradan isim sorgulama ya da isimden telefon numarası bulmak için sorgulama yaparak istediğini kişinin telefon numarasına ulaşabilirsiniz. 118 70 ile numaraları

Ev Telefonu Sorgulama

Cep telefonları ne kadar hayatımızın bir parçası olsa da evden evi aramak çok daha avantajlı olduğu için ev telefonları da bizim vazgeçilmezlerimizdendir. Ancak gerek numara değişikliği gerekse numaraları bilmeme sorunumuz bulunmaktadır. Bu ve bunun gibi durumlarda 11870 bilinmeyen numaralar servisini arayabilir, ev telefonu sorgulama yapabilir ve kolayca numara bulma işleminizi

Arayan Numaranın Sahibini Öğrenme

Arayan numaraların kim olduğu oldukça kafa kurcalayan bir konu olmaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar arayan numaraların kime ait olduğunu öğrenmek mümkün olmazken günümüzde çeşitli uygulamalar sayesinde numaradan isim bulma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.  Çeşitli internet uygulamaları sayesinde internet üzerinden ve çeşitli operatörlerin servisleri üzerinden bilinmeyen numaraların sahiplerinin kim olduğu kolaylıkla öğrenilebilmektedir.